Menu

DOĞUM LEKELERİ İÇİN DOĞAL MASKE

DOĞUM LEKESİ NASIL OLUŞUR?

Hamilelik dönemlerinde kadınların hormon dengesinde değişikler olmaktadır ve vücutta bir takım değişimler gözlenir. Belirli bölgelerde tüylenmenin yanında doğum lekeleri dediğimiz kahverengimsi cilt problemleri meydana gelir. Bu sorunlar her bayanda görülmez. Doğum lekesi bazı kadınlar da çil şeklinde, bazılarındaysa kahverengi yuvarlak lekeler şeklinde görülür.

Doğum lekeleri, hamilelikten sonra hormonal denge eski düzenine kavuştuktan sonra çoğu zaman yok olmakta bazen de kalıcı izler şeklinde devam etmekte. Doğum lekeleri için faydalı olacak doğal maskeler hazırlayıp, uygulayarak temiz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Verdiğimiz maske tariflerini doğum lekeleri tamamen ortadan kalkana kadar kullanmaya devam edin. Gece yatmadan önce hızlandığınız maskenizi kullanabilirsiniz. Doğal maskeleri uygularken doğru ölçülerde hazırlamalı, düzenli ve sabırlı bir şekilde kullanmayı sürdürmelisiniz. Kimyasal madde kullanmamaya özen gösterin ve bitkisel şifa kaynaklarından yararlanarak doğum lekelerinden kolayca kurtulun.

 DOĞUM LEKELERİ İÇİN LİMON MASKESİ

Limon suyunun özellikle leke giderme için oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Doğum lekeleri için limon maskesi de oldukça etkili ve hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz bir bakım kürüdür. Özellikle hamilelik sırasında birçok bayanın yüzünde ve cildinde koyu kahverengi lekeler meydana gelen bu lekelerin giderilmesi ise doktor kontrolünde de yapılmaktadır. Bitkisel yöntemlerden faydalanmak isteyen bayanlar için de limon kürünü önerebiliriz. Üstelik bu lekelerin önüne geçilmez ise yazın güneşin etkisi ile birlikte bu lekelerde daha fazla artış da görebilirsiniz. Limon maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 kaşık taze sıkılmış limon suyu,

4 adet olgun çilek

Sadece bu iki malzeme ile oldukça etkili olan bir bakım kürü hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak cildinize sadece günde 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Kürün daha fazla etkili olması için kürü masaj yardımı ile cildinize uygulamanızın da artısı olacaktır. Lekeler için limon maskesi tercih edecek bayanların hassas bir cilt yapıları varsa bu kürü tercih etmeden önce doktoru ile görüşmesi meydana gelebilecek herhangi bir tahriş için de önceden önlem alınması adına oldukça önemlidir. Bu kürü isterseniz masaj yardımı ile kullandıktan sonra en fazla cildinizde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir