Menu

KİRPİK UZATAN DOĞAL YÖNTEMLER

KİRPİK UZATAN DOĞAL YÖNTEMLER

Birçok kadın, sık ve uzun kirpiklere sahip olmayı ister. Kullanılan ucuz ve markası belli olmayan makyaj ürünlerini kullanmak, sağlıksız ve dengesiz beslenme alışkanlıkları ve bazı genetik hastalıkların sonucunda kirpik dökülmesi yaşayabilirsiniz. Kirpiklerin sağlıklı uzaması ve daha gür olması için bazı doğal yöntemler mevcut. Kirpiklerin uzamasına yardımcı olacak çeşitli solüsyonlar ve badem yağı gibi farklı ürünler bulunmaktadır.

Ayrıca saçlarımızın doğal ve sağlıklı olması için belirli vitaminlere ihtiyacı vardır. Yeterli miktarda A, B ve E vitaminlerini günlük beslenme listesine eklenerek tüketilmesi kirpiklerin hızlı uzamasına ve daha gür çıkmasına etkisi vardır. Havuç, muz gibi B ve E vitamini açısından zengin olan meyve ve sebzeler hem kirpikleriniz hem de cildiniz için oldukça yararlıdır.

Bayanlar için oldukça önemli bir konu olan kirpik dökülme sorununu artık evinizde uygulayacağınız küçük bitkisel bakım kürleri ile ortadan kaldırabilirsiniz.

İşte sizler için derlediğimiz kirpik uzatan doğal formüller:

İlk olarak kirpikleriniz için tercih edebileceğiniz bakım kürü olarak badem yağını tercih edebilirsiniz. Badem yağı, özellikle saçlar için oldukça etkili olan bir bakım kürüdür. Kirpikleriniz için de bu bakım kürünü kolayca uygulayabilirsiniz. Badem yağının kirpiklere oldukça hızlı etki etmesindeki en büyük nedenlerden birisi de nem sorununu ortadan kaldırmasıdır. Bunun için de günde iki kez temiz kirpiklerinize badem yağını sürebilirsiniz.

Aynı şekilde kirpik uzatmak için tercih edeceğiniz bir diğer faktör de sarımsak yağı ve badem yağı ile yapacağınız karışımdır. Bu ikili karışım sadece kirpiklerinize değil aynı zamanda kaşlarınız için de oldukça etkili olan bir formüldür. Kirpik uzatan doğal yöntemler içinde özellikle etkili olan bir diğer yöntem ise hint yağı kullanımıdır. Hint yağını aralıksız olarak bir hafta kullandığınız da aradaki farkı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Hint yağı ve kakao yağını karıştırarak ılık bir kıvama getirdiğinizde krem şeklini aldığını fark edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu kremi düzenli olarak kirpiklerinize uyguladığınızda sadece uzadığını değil aynı zamanda gürleştiğini de fark edebilir ve dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Kirpiklerinizin dökülmemesi için her gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Size ait olmayan makyaj malzemelerini kullanmamaya özen gösterin. Yukarı da bahsedilen bitkisel yağlara ek olarak Zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, lavanta yağı gibi kirpiklerinize faydası olan ürünleri tercih edebilirsiniz.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir