Menu

KIŞIN SAÇ BAKIMI İÇİN BUNLARI YAPIN

KIŞIN SAÇ BAKIMI İÇİN BUNLARI YAPIN

Kış mevsimi özellikle saçlar için büyük bir risk teşkil etmektedir. Kışın da saçlarınıza bakım yapmalısınız, sadece saçlarınızı kurutmak yeterli bir işlem değildir. Aynı zamanda gerekli bakım kremleri ve bakım kürleri ile birlikte saçlarınıza bakım yaparak sizler de oldukça bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Kışın saç bakımı için bunları yapın:

Özellikle bereler ile saçlarınızı korumak saçlarınız için oldukça iyi gelecek bir yöntemdir. Bunun için de saçınızı çok da dar olmayan bir bere veya şapka ile koruyarak rüzgârdan ve soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde kışın saçlarınıza en çok zarar veren etkenlerden birisi de kesinlikle sert esen rüzgârlardır. Rüzgârlara karşı saçlarınızı korumak için ise badem yağı bakım kürünü tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın kırılmasını önleyebilirsiniz. Rüzgâr en çok saçı kıran faktörlerden birisidir. Nem dengesini azaltan saçlar ilk olarak saçta kırılma meydana getirmektedir. Bu da saçlarınızın kırılmasını ve sağlıksız bir şekilde uzamasına neden olacaktır. Kışın saç bakımı için en önemli konulardan birisi de çok sıcak su ile değil ılık su ile saçlarınızı yıkamaktır. Kesinlikle saçlarınız ıslak iken taramamalısınız. Bunun için de hafif nemli haldeyken taramalı ve durulanmayan saç kremlerini tercih ederek saçlarınıza kolay bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Saç bakımı için saçınızın yapısını iyi bilmelisiniz.

Kışın saç bakımı için püf noktalar

Saçlarınızı sık sık yıkamayın. Bu saçlarınızın kurumasına ve yıpranmasına sebep olacaktır. Ergenlik dönemindeki bayanlardan saçları yağlı ve kepekli olanlar iki günde bir yıkayabilir. Fön makinenizi yüksek ısıda çalıştırmayın. Bu şekilde fön çekmek saçlarınıza zarar verecektir. Saç şeklinize uyan bir şampuan seçmelisiniz.

Saç dökülmesini yoğun olarak yaşıyorsanız dermatologların saç beslenmesi için önerdiği biotin, çinko, selenyum, E,B,D vitaminleri barındıran ilaçları kullanabilirsiniz.

Yağmurlu ve soğuk havalarda ıslak saçlarla dışarıya çıkmayın. Sinüzit rahatsızlığı oluşabilir, saçlarınız soğuktan etkilenerek kırılmaya başlayabilir.

Saçlarınızın mevsimsel nedenlerden dolayı dökülmemesi için nemlendirmesini doğru yapmalı ve saç bakım ürünlerini doğru şekilde kullanmalısınız. Ayrıca uzun süre boyunca saçlarınızı toplu şekilde tutmayın. Bu saçlarınızın kırılıp dökülmesini hızlandıracaktır. Bakımını yaptığınız saçları açarak serbest bırakmanız tavsiye edilmektedir.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir