Menu

SELÜLİT GEÇİREN DOĞAL YÖNTEMLER

SELÜLİT GEÇİREN DOĞAL YÖNTEMLER

Yaş ilerledikçe tüketilen besinlerin de sağlıksız olması sebebi ile her bayanda selülit sorunu meydana gelebilmektedir. Yaz mevsiminde görünüm açısından sizleri oldukça rahatsız edecek olan selülit ile ilgili artık bir adım atmak istiyorsanız o zaman selülit geçiren doğal yöntemler ile ilgili sizler için derlemiş olduğumuz yazımızı okuyabilirsiniz.

Düzenli Spor ve Egzersizler

Öncelikli olarak sağlık için spor oldukça gereklidir. Spor yaparak selülitten kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Aşırı yağ birikmesi ile oluşan bu sorundan ancak sıkılaşarak kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için de yaz veya kış demeden aralıksız olarak bacak ve kalça çalışarak sizler de selülit sorununda kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Egzersiz ve spor yaparak, kan dolaşımını hızlandırabilir, daha hızlı yağ yakımını sağlayabilirsiniz.

Beslenmeniz Önemlidir

Vücudunuzdaki tüm toksinleri atmak da bu sorundan daha kısa süre içinde kurtulmanız için oldukça gereklidir. Bunun içinde vücuttan toksin atıcı besinleri ve içecekleri sıklıkla tüketebilirsiniz. Özellikle maydanoz suyu toksin gidermek için oldukça etkili olan bir bitkisel kürdür. Aynı şekilde vücuttaki portakal görünümünden kurtulmak içinde düzenli olarak bakım yağları ile masaj yapmanız da oldukça etkilidir. Bunun için de badem yağı ve çörek otu yağını karıştırarak düzenli olarak masaj yapmanız sizleri bu sorundan kısa süre içinde kurtaracaktır.

Selülit geçiren en bilindik yöntem de çörek otu ile yapılan bakımdır bu gerçekten düzenli olarak yapıldığında hızlı bir şekilde etki göstermektedir. Sizler de bu sorundan kurtulmak için diyet ve spor ile birlikte bu bakım kürünü de uygulayabilirsiniz.

Beslenme ve sağlık uzmanları selüliti önlemek için bayanlara şunları önermektedir.

  1. Sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan ılık su içine limon sıkarak içmelisiniz.
  2. Abur cuburdan uzak durmaya özen gösterin.
  3. Kısa sürede çok kilo verdiren şok diyetlerden uzak durun.
  4. Tuzu az tüketin.
  5. Her gün vücudun ihtiyacı olan suyu almaya dikkat edin.
  6. Düzenli şekilde tempolu yürüyüşler yapın.
  7. Selülitli bölgelerinize masaj yapmayı unutmayın.
  8. Kan dolaşımını yavaşlatan ve kandaki oksijen oranını azaltan sigaran uzak durun.
  9. Kızartma yiyecekler yerine, ızgara, haşlama veya fırında pişirilmiş yiyecekleri tüketin.
  10. Beyaz ekmek yerine kepekli ekmeği tercih edin.

 

 

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir