Menu

2017-2018 SONBAHAR & KIŞ MAKYAJ MODASI

2017-2018 SONBAHAR & KIŞ MAKYAJ MODASI

En az saç ve kıyafet kadar önemli olan makyaj, hazırlığımızın en can alıcı ve etkili kısmıdır. Saç ve kıyafet modasında olduğu gibi makyaj modasında da her yıl değişlik trendlerle karşılaşıyoruz. Peki soğuk, yağmurlu ve karlı kış günlerinde yün kazakların, triko elbiselerin içinde 2018 sonbahar ve kış mevsiminde nasıl bir makyaj trendi bizleri bekliyor.

Bu soğuk günlerde sıcak giysiler tercih ettiğimiz gibi makyaj renklerinde de cesur, sıcak ve canlı renkler ön planda. Dudakta kestane, vişne, erik yani koyu tonların öne çıkacağı rujlar, yeni sezonda bizleri beklemekte. Son zamanlar da iki tonlu dudak renkleri tercih edilmektedir. Deneyenlerin farklı ve değişik bulacağı bu trendin etkisini hızla yayacağı düşünülüyor.

Göz farlarına baktığımızda renkli, canlı ve eğlenceli renklerin hakim olduğu, cesur mavi, pembe ve sarı tonların çok kullanıldığı görülmekte. Göz kalemi tercihinde ise birçok farklı ve birbirine zıt renkler ilgi görüyor. Ama vazgeçilmez olarak beyaz göz kalemini de sıkça göreceğiz. Elbette daha farklı renklerde kendini gösterecektir. Sık kullanılan ve artık alışılmışlıktan kurtularak siyah göz kalemi yerine neon pembesi bunların başında gelmektedir. Bu sezonun kaş trendi ise gözlerimizin alıştığı basit kaşlar yerine kalınca doğal kaşlar ya da boyalı kaşlar 2017 – 2018 sonbahar kış makyaj modasında yerini aldı. Şimdi kısaca trendlere göz atalım.

Gökkuşağı Makyajı

Gözlerde rengarenk renkler ilgi çekecek. Alışılmışın dışında olan bu durum değişik ve emsalsizdir. Gökkuşağı görünümünde neon renklerin de öne çıktığı göz makyajınızı görenlerin dikkatlerini fark edeceksiniz.

Göz Kapaklarında Tek Renk

Bu sezon makyajı canlı renklerin konu olduğu trend de göze çarpan canlı tek renktir. Özellikle bu renklerde sarı ön planda olacaktır.

Canlı Renkli Kirpikler

2017 – 2018 sonbahar kış makyaj modasının ana teması olan canlı renkler kirpiklerde de etkisini gösterdi. Klasik alışılmış olan siyah lacivert yerine cesur kendini gösteren renkler kirpiklerin üzerinde hemen fark edilecektir.

İki Tonlu Dudaklar

Dudaklarda tek renkli ruj yerine aynı rengin iki farklı tonunu kullanmak makyaja farklı bir hava verecektir.

Makyaj Takıları


Bu sezon, çok değişik ve alışılmışın dışında olduğunu makyaja aksesuar eklenmesiyle de belli ediyor. Minik ögeler makyaja güzellik ve farklılık katacaktır.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir