Menu

2018 Makyaj Modasında Neler Var?

2018 Makyaj Modasında Neler Var?

Makyaj, artık moda ile bir bütün haline geldi. Bu durumda kıyafet de ayakkabı da moda makyaj da yok mu diyenler var ise tabiî ki var. Sürekli değişen moda ile birlikte makyaj modası da değişmektedir. Buda her sene makyaj yapma stilimizde düzenleme yapmamız anlamına geldiği için sizlere bu konu hakkında birkaç tüyo vererek yardımcı olmaya çalışalım.

2018 Makyaj Modelleri

Makyaj her kadının güzelliğine güzellik katmaktadır. Makyaj yapmadan ne kadar şık giyinirsek giyinelim mutlaka görüntüde bir eksiklik olmaktadır. Tabi makyajdan kastımız abartılı yapılan yani tabiri caiz boya badana yapılan tarzdaki makyaj değildir. Böylesine bir makyaj kişiye sadece iticilik kazandırmaktadır. Bu sebeple makyajın bile sadesi ve abartılı olmayanı daha güzeldir.

 

2018 yılında yapılacak olan makyajlar sadeliği ve yalınlığı ön planda tutmaktadır. Giyindiğimiz kıyafetlere kontrast ya da uyumlu tonlarda yapılacak olan makyajlarda tercih edilmektedir. Birde geçtiğimiz yıllarda saç modelimize göre makyaj yapmayı isterken artık bu sene makyajımıza göre saç modelleri yapmak daha çok tercih edilecektir. Çünkü ten rengimiz ve yüz modelimiz yapmamız gereken makyaj modelini öne çıkartacak unsur oluyor.

Bir başka makyaj modeli ise 80- 90’lı yıllarındaki gençlerin sokakta yaptıkları makyaj tarzıdır. Yani basit bir göz makyajı yaparak kaşlarınızı, dudağa sürülecek olan hafif kırmızı ton rujda kişinin yüzünü ön plana çıkartıyor.

 

2018 yılında moda olan diğer bir makyaj modeli seçeneği de kişinin yüz yapısına, ten ve saç rengine göre hafiften başlayıp koyulaşan özelliklere göre arttırılan makyaj modelidir. Bu makyaj modeli günlük hayatınızda kullanabileceğiniz bir makyaj olduğu için düğün, davet nişan gibi özel günlerde abiye kıyafet üzerine makyajın renk tonu biraz daha belirginleştirilebilir. Tabi tüm bu modeller kişiye göre değişkenlik gösterebilir.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir