Menu

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır?

Balık Sırtı Örgü Nasıl Yapılır?

Bayanlar için saç bakımının çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Saçlarımız adeta karakterimizi yansıtan bir ayna gibidir ve bizimle ilk kez karşılaşan biri için kendimizle alakalı ön bilgileri ilk olarak saçlarımız yansıtır.

Yaşımız, yaşama bakışımız, ruhsal durumumuz ve bunun gibi pek çok şey ile alakalı çoğu şeyi saçlarımız ile ifade edebiliriz. Sahip olduğumuz saç rengi ve saç şeklimiz bu yönden son derece önemlidir. Şu ana kadar ortaya konmuş araştırmaların da ortaya koyduğu gibi erkekler bayanların saçlarına ciddi anlamda dikkat ediyor. Bu nedenle de saçı daha fazla önemsemek gerekiyor.

Öğrencilik dönemimizden beri de saç örgüsü her zaman hayatımızda olmuştur.

40 Cute Braided Hairstyles For Long Hair Braids Styles For Long Hair Braids Styles For Long Hair – Braiding Hairstyle Pictures

Elbette ki yalnızca klasik örgü modeliyle devam etmedi durum ve zamanla son derece modern ve hoş saç örgü modelleri ortaya çıkmaya başladı. Özellikle son dönemlerde moda haline gelen ve sıklılıkla tercih edilen saç modellerinden bir tanesinin de balık sırtı saç örgüsü olduğunu söyleyebiliriz. Balık sırtı saç örgüsü son derece şık ve sade bir modeldir.

Şimdi dilerseniz balık sırtı örgü nasıl yapılır? konusuna gelelim.

Balık Sırtı Modeli Nasıl Örülür?


Balık sırtı örgü saç modeli, günlük hayatta düz ya da dalgalı saçlara kolayca uygulanabilen saç modellerinden biridir. Evde saçlarını kendileri yapan bayanlar için,  balık sırtı örgü yapmak ilk bakışta biraz zor gibi görünse de, tekniğini öğrendikten sonra kolaylıkla yapabileceğiniz bir saç modelidir. Biraz uğraştıracak ama sonunda elde ettiğiniz hoş görünüme tanık olduğunuz, bu zahmete değermiş diyeceksiniz.

Balık sırtı saç örgüsü yapmadan önce saçımızı güzelce tarayalım. Ardından saçımızı üst ve alt kısımlarından iki yana ayıralım. Saçımızın iyi taranmış olması iyi bir örgü için çok önemlidir. En tepedeki saçın bir kısmını elimize alalım ve üçe ayıralım. İki defa normal örgü yapalım ve ardından sağ taraftan bir tutam saçı örgünün içine alalım. Bir kez örelim ve ardından sol taraftan bir tutam saç daha alarak yaptığımız örgüye dahil edelim. Bu şekilde saç bitene dek işleme aynen devam edelim.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir