Menu

Çikolata Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Çikolata Kahve Saç Rengi ve Modelleri

 

2018 yılının en favori saç renklerinden olan çikolata kahve saç rengi, bayanların en çok tercih ettikleri saç renklerindendir. Özellikle uzun süre hep aynı saç renginde kalmak isteyenler için en ideal tercihtir. Kadınların çikolata düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Bu hayranlığı saçlarında da uygulamaktan çekinmeyen kadınlar için, kahve tonları renkler, doğal bir hava kattığı için tercih edilmektedir. Şüphesiz saç rengini seçerken, en çok önem verilmesi gereken konu hangi ten rengine sahip olduğumuzdur.

 

ÇİKOLATA KAHVE HANGİ TEN RENGİNE YAKIŞIR ?

Saç renginin ten rengi ile uyumlu olması, daha doğal ve etkileyici bir saç görünümü sağlamanın ön koşuludur. Bu anlamda bakarsak, çikolata saç rengi saçlar en çok kumral, açık tenli ve buğday tenli kadınlara daha çok yakıştığını söyleyebiliriz. Koyu tonlarda ve doğal bir saç rengi için çikolata kahve veya siyah kahve tonları uygundur. Çekici ve sıcak bir hava katmak istersek, kahvenin, kızıla ya da sarıya kaçan tonlarını kullanmalıyız. Kızıl tonlar için bakır renk, sarı tonlar içinse karamel saç rengi tercih edilebilir.

Açık tenli bayanlar için en ideal saç rengi çikolata kahverengi olacaktır. Asil bir hava katan bu rengin üstüne, ombre renklerle geçişler verilirse ilgi çekici bir güzellik yakalamış olacaklar.

ÇİKOLATA KAHVE TONLARI NELERDİR ?

Saç renkleri, açık renkte koyuya veya koyu renkten açık renge doğru isimlendirilirler. Kahvenin en koyusu olan renge, çikolata siyahı ya da bitter siyahı denmekte. Bronz ve esmer ten rengindeki bayanlar için uygun bir saç rengidir. Bunu yaparken canlı renklerde makyaj yapmanız iyi bir seçim olacaktır.

Çikolata kırmızısı ya da kızıl çikolata saç rengi ile saçlarınıza ışıltılı bir parlaklık ve sıcaklık katabilirsiniz. Bakır ve kızıl tonları arasındaki geçişlerle bu rengi kolayca bulabilirsiniz.

 

Çikolata kahve tonlarından en çok ilgi çeken renklerden birisi de çikolata karamel saç rengidir. Saçlarınıza oldukça doğal bir güzellik ve tatlı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

 

Çikolata ceviz saç renginin de yoğun olarak kadınlar tarafından kullanıldığını görüyoruz. Bunun nedeni ise, saçlara parlak ve ipeksi bir güzellik katmasından dolayıdır.

 

ÇİKOLATA KAHVE SAÇ RENGİ MODELLERİ

Çikolata kahve saç rengi özellikle uzun ve açık saç modelleri ile harika bir uyum yakalamaktadır. Kısa saçlarda beklenen etkiyi göstermeyecektir. Uzun saçlarınız varsa, dalgalı, düz veya bukleli saçlarda bu renk tonlarını tercih ederek saçlarınıza büyülü bir güzellik ve ışıltı katabilirsiniz.

 

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir