Menu

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Pek çok düğünde, gelinleri incelediğimizde o gecenin prensesini görmeyi beklerken doğru makyaj yapılmadığından itici bir görünüm sergilediklerini görürüz. Bu, tamamen makyajlarının yoğun abartısından kaynaklanmaktadır. Oysa bazı ayrıntılara daha çok dikkat edilse ve daha doğal bir seçim yapılsa, sonuç çok daha iyi olabilir. Bu yazımızda adım adım bu konu üzerinde duracağız

Şimdi gelelim doğal gelin makyajı nasıl yapılır? Hep beraber inceleyelim…

Gelin makyajı yapılırken önce göz şekline göre seçilecek bir makyaj uygulanması önemlidir. Göz renginiz koyu renklerde ise koyuya kaçan bir makyaj size daha çok yakışacaktır. Gelinlik renginiz beyaz ise, makyaj tonlarınızda pembemsi tonlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Gelin makyajında amaçlanan şey, doğal bir makyaj yaparak, gelinin güzelliğini ortaya çıkarmaktır. Makyajın kendini belli etmesi değil de, gelinin güzelliğinin öne çıktığı bir makyaj olmalıdır.

İlk olarak fondöteni yüzünüze uygularken çok fazla kaçırmamaya dikkat edin ve elinizi kullanarak güzelce yedirin.

Eğer yüzünüzde görünmesini istemediğiniz sivilce ya da kekeler mevcutsa bunları kapatmak için fondoten değil kapatıcı kullanmalısınız.

Arzu ettiğiniz her ne kadar doğal bir makyaj olsa bile göz makyajı mutlaka ön planda tutulmalıdır. Sahip olduğunuz göz alıcı bir göz makyajı, bu özel gecenizde size farklı bir hava katacaktır.

Makyajın iyi ışık alan bir makyaj olmasına dikkat edilmeli. Böylelikle düğün fotoğraflarınızda harika görünebilirsiniz.

Yüzünüze yapacağınız doğru gölgelendirme yöntemi ile yüzünüzdeki kusurları kapatmayı başarabilirsiniz. Ancak bunu doğru şekilde yapmanız çok önemli.

Fazla rimel sürmekten kaçınmalısınız. Bu kirpiklerinizde hoş olmayan bir görüntüye neden olabilir.

Yanaklarda ve gözlerde hafif bir pırıltı verilmesi, daha şık bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır.

Gelin Makyajında Ruj Seçimi Nasıl Olmalı

Gelelim ruj seçimine. Bu noktada pastel tonlar kullanmak doğal bir gelin makyajı için harika bir tamamlayıcı olacaktır. Üst dudağı ince olanlarda üst kısma gölge ile çizilerek, dudak üstüne kalınlık verilmelidir. Dudağa şekil verilir ve hafif şekilde pudralama yapılır. Bu şekilde doğal bir form elde edildikten sonra boyama kısmına geçilir. Göz makyajı yoğun olup, dudaklarını hafif tutmak isteyenler için rose velvet matte 03 harika bir seçim olacaktır. Şeftali tonlarda bir görünüm verecektir bu dudaklarınıza. Pembe açık ton sevenler, rimel london kate moss serisinden 101 nolu kırmızı ruju kullanabilirler.

 

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir