Menu

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli?

Günümüzün moda trendleri arasında büyük bedenli kadınlar için üretilen kıyafetlerin de olduğunu görmekteyiz. Bunun başlıca sebebi, birçok elbise modelinin büyük beden kadınların üzerinde, sıfır beden olanlara göre daha iyi oturması. Çoğu moda defilesinde büyük beden kadınlar podyuma çıkmakta ve büyük ilgi görmekteler.

Tanınmış markaların koleksiyonlarında büyük beden kadınlara yönelik modellerin yer aldığını görüyoruz. Seksi, zarif ve şık kesimli bu kıyafetlerle kendinizi çok daha güzel hissedeceksiniz.

Kalça kısmınız genişse, boru paça pantolonlar tam size göre. Vücudunun üst kısmı alt kısma göre daha büyükse, üst kısımda dar, alttan da daha bol bir kıyafet yerinde olacaktır.

Kilolu bayanların da rahatlıkla kullanabilecekleri topuklu ayakkabılar size zarif bir hava katacaktır. Kilolarını saklamak için bol elbiselere yönelmeniz yanlış bir seçim. Sanılanın aksine bol kıyafetler sizi daha zayıf göstermez. Ayrıca renkli elbiseler de size çok yakışacaktır.

Kilolu Kadınlar için Giyim Önerileri

  1. Siyah renklerin kişiyi olduğundan daha zayıf gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bu yüzden siyah renkte elbiseler tercih ederek daha zayıf görünmek mümkün.
  2. Ne çok dar kıyafet tercih edin ne de çok bol elbiseleri. Hafif dökümlü duracak şekilde olan kıyafetlerle daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz.
  3. Kilolu ve geniş kalçalı kadınların jean tercih ederken boot-cut yani bol kesim olan modelleri kullanmalarını daha zayıf bir görünüm yakalamalarını sağlamakta.
  4. Aynı renkleri tercih etmek yerine, rengarenk kıyafetlere yönelin. Çok fazla desenli olmayan, renkli elbiseler size çok yakışacak.
  5. Geniş basenli kadınlar için üst elbiselerinin parlak renklerde olması ideal bir seçimdir.
  6. Kilolu bayanlar için kayık yaka elbise yerine V yaka modeller tercih edilmeli. Yatay çizgili desenler yerine, boyuna çizgili desenlerin hakim olduğu bluz ve kıyafetler daha zayıf görünmenin püf noktalarından.

Aksesuar ve Takı Seçimi

  1. Son yılların modası haline gelen büyük takılar, kolyeler ve aksesuarlar, kilolu bayanlar için de kurtarıcı bir değere sahip. Boynunuza saracağınız bir fular ile daha zayıf görünmek mümkün. Etek seçimlerinde ise kloş veya dar etekler en iyi seçim olacaktır.
  2. Saç ve makyaj stili de önemli elbette. Kabarık saç modelleri ya da yüksekten toplanan at kuyruğu saçlar ile yüzünüz daha ince bir görünüme kavuşacak. Makyaj yaparken de koyu renkler tercih edilmeli.
  3. Hatlarınızı gizlemek için hafif ve yumuşak kumaşlardan hazırlanmış kıyafetler kullanın. Sert kumaşlardan uzak durun.

Bu öneriler dışında unutmamanız gereken en önemli kural; her kadının güzel olduğu gerçeğidir. Önemli olan kendinize neyin yakıştığını ve kıyafet ve aksesuarlarınızı nasıl kombinlediğinizdir.

 

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir