Menu

Kısa Boylu Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa Boylu Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Şık ve zarif görünmek için en önemli kural, her zaman vücut ölçülerinize uygun kıyafetler tercih etmektir. Uzun boylu bir bayan için önerilen kıyafetlerle, minyon bayanlara önerilenler bu anlamda farklıdır. Önemli olan size yakışan modelleri bulmaktır. Bu yazımızda özellikle “kısa boylu kadınlar ne giymeli? Nasıl kombinler yapmalı?” sorularından yola çıktık ve kısa boylu bayanların ilgisini çekecek giysi ve kombinleri araştırdık.

Kısa boylu bayanlar için giyim önerileri

Uzun Elbiseleri Tercih Edin

Çoğu minyon bayanın, kıyafet seçiminde en çok üzerinde durdukları konu “nasıl daha uzun boylu görünürüm” düşüncesidir. Bunu sağlamanın en kolay yolu da uzun elbiselerin giyilmesi.  Özellikle düğün ve davet gibi kalabalık törenler için uzun bir abiye elbise çok işinize yarayacak. Tabi bu elbisenin altından giyeceğiniz uzun topuklu ayakkabılarınız ile istediğiniz görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Havaların soğuması ve kışın gelmesinden dolayı, şal kullanan bayanların, şalı aşağıya fazla sarkacak şekilde bağlamalarını tavsiye etmiyoruz. Bu sizi daha kısa göstereceği için, daha uygun şekilde bağlamanız gerekmekte.

Ayakkabı Seçimine Dikkat

Özellikle bilekten bağlı ayakkabı modellerinden uzak durun. Bu tarz ayakkabılar bacaklarınızı kalın gösterir, boyunuzun da, daha kısa görünmesine neden olur. Açık, sivri burunlu topuklu ayakkabılar kullanarak, boy konusunda avantajlı duruma gelebilirsiniz.

Desen ve Çizgilerin Önemi

Yatay çizgili elbiselerin kişiyi olduğundan daha kilolu ve daha kısa gösterdiği bilinmektedir. Ayrıca büyük desenleri olan kıyafetleri de kullanmayın. Bunların yerine küçük desenleri ve dikey çizgileri olan  elbise modellerine yönelin.

Göğüs Dekoltesinin Faydaları

Minyon bayanların boğazı kapatan ya da yuvarlak yaka kıyafetler yerine V yaka elbiseler tercih etmesi önerilmekte. Özellikle de derin göğüs dekoltesi, boyun kısmını daha ince ve uzun boylu göstereceğinden, bu tip elbiseler tam minyon bayanlara göre.

Pantolon Boyu

Uzun pantolonların kişiyi daha uzun boylu gösterdiği bilinen bir gerçek. Ancak son yıllarda moda olan ayak bileğinin üstünde biten pantolonlar yerine, bileğin biraz aşağısında son bulan pantolonları seçmelisiniz. Bunun yanında bir de topuklu ayakkabı ekleyerek, uzun ve zarif bir hava yakalamış olacaksınız.

 

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir